07 Січня 2025

Як працюють преси для брикетів: огляд технології

З кожним роком світ невинно розвивається й люди стараються вдосконалювати вже наявні технології та методи щодо їх використання. Ефективність використання ресурсів є основним пріоритетом, який з кожним днем набуває все більших масштабів. Технології перероблювання матеріалів посіли одне з провідних місць в сучасному світі. Однією з таких технологій є брикетування. Це процес, який дозволяє перетворювати відходи різних галузей на корисний продукт. Преси для брикетів є ключовим елементом в цьому процесі, адже саме завдяки їм можна об’єднати дрібні частинки сировини або вторинних матеріалів у щільні, компактні брикети. Згодом отримані брикети зручно та легко використовувати, що надає їм додаткової переваги.

Етапи процесу брикетування

По суті процес брикетування складається з трьох основних етапів, а саме – подрібнення, сушіння сировини та саме брикетування. Щоб детальніше розкрити цей пункт візьмемо за приклад процес брикетування деревини. Та пам’ятайте, сировина може бути різною.

Подрібнення

Прес брикетувальний на виробництві - ДЕНАСМАШ

Обрізки деревини різних розмірів подаються в дробарку. Дробарка – це спеціальна машина, яка використовується для подрібнення деревних відходів на дрібні фракції. Звісно дробарки бувають різних типів, тому вам потрібно зважати на цей нюанс. Всередині машини відбувається процес подрібнення й матеріал вивантажується в навал або в транспортний засіб.

Цей процес є дуже важливим, адже від нього залежить однорідність суміші. Дрібні частинки сировини краще змішуються між собою й з іншими добавками. Це своєю чергою є гарантом однорідності брикетів. Також дрібніші частинки потрапляючи в прес для паливних брикетів легше спресувати, а це знижує енергоспоживання процесу.

Сушіння

Наступний етап це сушіння. Цей етап є критично важливим у процесі брикетування, адже вологість сировини може вплинути значною мірою на якість готових брикетів й ефективність самого процесу. Оптимальний вміст вологи в сировині перед брикетуванням залежить від типу самої сировини й технології брикетування, тому вам потрібно відштовхуватись від цієї інформації. Важливо розуміти, що від етапу сушіння залежить подальша робота, тому він такий важливий.

  • Методи сушіння сировини можуть відрізнятись. Розпочнемо з контактного сушіння. Сировина контактує з нагрітою поверхнею, до прикладу барабанами чи стрічкою. Цей метод доволі простий, але має свої нюанси. Мова йде про обмежену ефективність, яка може призвести до перегріву поверхневих шарів сировини.
  • Конвективне сушіння полягає в тому, що сировина сушиться потоком гарячого повітря. Цей метод ефективніший ніж попередній, але вимагає більших енерговитрат.
  • Радіаційне сушення також один з варіантів. Для того, щоб висушити сировину використовують інфрачервоні промені. Цей метод дозволяє швидко та рівномірно просушити матеріал, але варто зазначити, що такий варіант буде дорожчим.
  • Останнім в списку стане комбінований варіант. Це поєднання різних методів сушіння задля досягнення оптимального результату та ефективного виробництва.

Вам також потрібно звернути увагу на важливі фактори, що впливають на процес сушіння. Мова йде про вид сировини, а саме вологість, розмір частинок та тепломісткість. Температуру сушіння потрібно обирати відштовхуючись від властивостей сировини, щоб уникнути її пошкодження. Зважайте й на швидкість повітряного потоку, адже вона впливає на інтенсивність випаровування вологи. Та останній, але не менш важливий фактор це час сушіння. Орієнтуватись потрібно на показник початкової вологості сировини й бажаний кінцевий результат.

Преси для брикетів – процес брикетування

Потужний брикетувальник - ДЕНАСМАШ

Брикетування це фінішний етап в ході якого Ви отримаєте готову продукцію. Після вище перелічених підготовчих етапів відбувається змішування та дозування. До підготовленої сировини можуть додавати сполучні речовини, які підвищують міцність брикетів. Компоненти ретельно перемішуються до однорідної маси. Готовий варіант завантажують у спеціальний контейнер, який використовується для подальшого пресування.

Суміш подається в прес брикетувальний та піддається потужному тиску у пресі. Тиск забезпечує компресію матеріалу та його перетворення у брикети. Процес брикетування може бути як механічним, так і гідравлічним.

Коли брикетувальник завершує свою роботу готові брикети виходять з нього та направляються на упаковку та подальше транспортування. Зазвичай їх упаковують в пачки або мішки для зручності. Зберігаються готові брикети в сухих та з хорошою вентиляцією приміщення.

Преси для брикетів від ПМЗ “ДЕНАСМАШ”

Обладнання для виготовлення паливних брикетів займають одне з важливих місць в сучасному світі. Це обладнання дозволяє ефективно використовувати вторинні матеріали та отримувати альтернативне паливо. Купити прес для брикетів ви можете саме в нас. Він служитиме вам не один рік й приноситиме багато користі. З іншою продукцією ви можете ознайомитись на нашому сайті. Звертайтесь до нас за номером +380(50)3691144 або sale@denasmash.com. Ми радо допоможемо вам з вибором та відповімо на усі запитання.

Слідкуйте за нами в Instagram та Facebook

Як працюють преси для брикетів: огляд технології

Преси для брикетів - ДЕНАСМАШ