Пелетами називають пресоване біопаливо стандартного розміру, яке виготовляється з торфу, сільськогосподарських та деревних відходів. Як сировина використовується солома, кора, відходи від лісозаготівлі, тріска, лушпиння соняшника та багато іншого. Пелети для казанів  

Виробничий процес

Технологія виготовлення пелет включає кілька етапів:
  1. Велике дроблення. Спеціальні виробничі механізми дрібнішають вихідний матеріал. Потім продукт сушать і готують до наступного етапу.
  2. Дрібне дроблення. Сировина прямує під прес. Розміри його фрагментів дорівнюють 0,4 см. Процес дрібного дроблення доводить цей показник до 1,5 мм.
  3. Водна підготовка. Якщо у сировини рівень вологості менший за 8%, його важко склеювати. Щоб сировинний матеріал відповідав стандарту, використовують установку дозування води, яка розташовується в змішувальному резервуарі. Під впливом пари пресують деревину твердих сортів та несвіжу сировину. Хвойні породи обробляються водою із змішувача.
  4. Пресування. Процес проводиться на спеціальному устаткуванні, з плоскою або циліндричною матрицею. Потім виконується охолодження продукту, після чого пелети проходять процедуру просіювання. Готовий матеріал пакують у мішки.

Переваги пелетного палива

Пелети мають високу теплову віддачу. Це екологічно чистий паливний продукт, у якому рівень золи не перевищує 3%. При виготовленні біопалива використовується термічна обробка, тому всі хвороботворні мікроорганізми та суперечки автоматично усуваються. З цієї причини пелетами можна опалювати будинки, де мешкають люди з алергічною реакцією. Варто відзначити зручність при транспортуванні та зберіганні палива. Розсипані пелети легко зібрати за допомогою віника та совка. Існує можливість автоматизувати подачу палива, що дозволяє не залежати від централізованих комунікацій. При горінні не виробляється токсичних речовин та неприємного запаху. Пелети можна застосовувати як абсорбуючий засіб або наповнювач.

Сфера використання

Пеллеты служат топливом для соответствующих котлов. Пожалуй, единственный минус такого типа отопления — это высокая стоимость пеллетного котла. Однако если агрегат уже установлен, дальнейшее снижение затрат на отопление полностью окупит его стоимость. Инвестированные деньги вернутся в ближайшие 3 или 4 года. Сегодня цена на пеллеты сопоставима с углем, который требует большего числа механических операций, таких как загрузка, хранение и удаление. Все это приходится выполнять в ручном режиме. С пеллетами таких проблем не будет. Они упаковываются в мешки или биг-беги, которые не нуждаются в специальном помещении или бункере для хранения. Благодаря высокому КПД, доступной стоимости и минимуму затрат на обслуживание, пеллетный способ отопления соизмерим по уровню экономичности с солнечными батареями. Читайте на нашем сайте: